Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

imprimanta hp 2100 scoate foaia cu dungi


ciresel27

Postări Recomandate

buna ziua tuturor!

Am primit se la cineva o imprimanta de la cineva,deci nu i stiu istoria ei.totul este bine dar foile le scoate cu dung..(am pus si poze)Am desfacut cartsusul si l am curata complet cu alcool izopropilic ,dar e la fel.filmul de unde m am inspirat e asta

.singurul lucru care mi s a parut suspect au fost niste dungi pe cilindrul cel subtire de cauciuc dar nu cre ca i de la el pt l am pus invers(este simetric) si dungile au ramas totusi pe aceeasi parte.ce ar mai putea fi?cilindrul cel verde?dar cum as putea sti ca i el defect?

post-27608-139829382242_thumb.jpg

post-27608-139829382254_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • ciresel27

    3

  • FLORIN IORDACHE

    1

  • worker

    1

Zile populare

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator sorinmatei

trebuie schimbate consumabilele. cilindrul si lamela.

Corect. Schimba lamela de curatare, asta trecand peste ideea ca a fost golit rezervorul de reziduu. Multi incarca tonere fara a goli reziduul, iar acesta se depune pe cilindru. Du cartusul la curatat la o firma ce se ocupa de subiect.Stima!
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări