Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Care Placa Video Este Mai Fiabila HD 5650 Sau GT 525 M?


KTM

Postări Recomandate

Buna ziua!Vreau sa cumpar un laptop cu una dintre urmatoarele placi video, GeForce GT 525M 1GB sau ATI Radeon HD 5650 1GB si as dorii sa stiu care este mai fiabila?Cei care au avut probleme cu ele sau cei care nu au avut si le au demult....Multumesc!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • KTM

    7

  • FLORIN IORDACHE

    5

  • alexutu

    2

  • Th3_uN1Qu3

    2

Top autori în acest subiect

Va salut ! Eu va recomand urmatoarea placa video ATI Radeon HD 5650 1GB Am si eu tot o placa video ATI Radeon si sunt foatre multumit de ea.Succes !

Link spre comentariu

Va salut ! Pai asa si este ca placile video Nvidia sunt cam slabute,adica ma refer ca se incalzesc mai tare de cat este normal,aveam eu o placa video Nvidia care ajungea si la 70-80 grade,dar normal se bloca pc-ul,mai ales pe jocuri cand mai juca sora mea cea mica,dar asa erea si normal ca sa blocheze.Succes !

Link spre comentariu

Stima!

O parere despre acest laptop?

SAMSUNG R538

Laptop Samsung R538 cu procesor Intel® CoreTM i3-380M 2.53GHz, 3GB, 500GB, ATI Mobility HD5470 512MB

Nu dau un link anume sa nu fac reclama....

Multumesc!

Link spre comentariu

Buna seara ! Pai daca il folositi acest laptop SAMSUNG R538 mai mult pe filme si pe muzica,atunci este foarte bun acest laptop,dar cred ca din acestea 3 gb ram o sa va ia 512 mb placa video din ram,dar ori si cum va ramane destul si ram,dar sa fiti foarte atent cum formatati baterie de la el,pentru ca sa va tina vreo 3-4 ore sa nu aveti probleme cu bateria,faceti asa cum scrie in acel manual dat la laptop.Eu va recomand ca sa faceti in felul urmator: cand il luati acest laptop sa-l lasati sa se descarce bateria de tot,iar dupaia sa-l lasati 12 ore in priza la incarcat,a si acest lucru trebuie facut de 3 ori si nu o sa aveti probleme cu bateria asa usor,normal daca nu este ia defecta de noua.Mult Succes !

Link spre comentariu

Eu va recomand ca sa faceti in felul urmator: cand il luati acest laptop sa-l lasati sa se descarce bateria de tot,iar dupaia sa-l lasati 12 ore in priza la incarcat,a si acest lucru trebuie facut de 3 ori si nu o sa aveti probleme cu bateria asa usor,normal daca nu este ia defecta de noua.

Asa trebuia procedat cu vechii acumulatori ni-cd si ni-mhLitiul nu are nevoie de regimul astaPractic acumulatorul trebuie incarcat la 50% si pus la pastrare asa. Din cand in cand trebuie readus la 50% (ca se autodescarca).Acumulatorul trebuie tinut intr-un loc racoros
Link spre comentariu

daca nu folositi pt jocuri sau grafica si vreti fiabilitate, va recomand un laptop cu placa video integrata, au un consum mai mic de curent,cipseturile se incing mai putin, si de aici si rezistenta mai mare in timp,mergeti pe un proc intel ,chiar i3.placa video aveti nevoie decat daca sunteti cu jocuri sau lucrati grafica, nu e rentabil sa va luati unul cu placa video buna si sa no folositi.plus de asta riscul de defectiune e mai mare, multe dintre placile video avand un consum mare si o temperatura de asemenea mare chiar in idle, plus ca solutile de racire pt un laptop nu sunt comparabile cu cele de desktop, nici performantele.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări