Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

6S33S - se


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Corect. Asta e puterea in semnal dreptunghiular. M-am exprimat gresit. Faceam referire la puterea care ar fi fost debitata in cazul unui semnal sinus cu aceeasi amplitudine.Sigur, in cazul semnalului dreptunghiular nu se mai face impartirea cu radical din 2. Nu am vrut sa fac referire la puterea in cazul semnalului dreptunghiular pentru ca aia nu intereseaza pe nimeni, si oricum poate fi calculata din puterea in semnal sinusoidal.

Link spre comentariu

felicitari!,arata foarte estetic.sunt chiar invidios . eu nu am reusit sa fac niste cablaje profi la proiectul meu cu Gu50,deoarece nu stiu unde as putea in zona noastra: Dej-Cluj.

Poti sa faci cablaje de orice tip, indiferent unde te afli.
Link spre comentariu

Numai privind aceste cablaje parca "suna" foarte bine ,PSE -"fioros" (PSE=paralel single ended-de Waţi mulţi ! ),probabil cind o sa vedem si "structura" finala o sa fie si mai bine.

Link spre comentariu

Iata niste poze metalice. Urmeaza o sablare fina urmata de eloxare neagra. Transformatoarele in spate, aplicate pe placa de aluminiu in cutii paralelipipedice. Laterale din lemn smecher si pe bord 3 acometre rotunde de 52mm diametru si 3 potentiometre cu butoane mici pentru reglarea individuala a punctului de functionare a fiecarei lampa finala.

Link spre comentariu
:aplauze placa preia si caldura... :nas: sai pui ventilatoare ? pt ca gauri pt. ventilatie naturala nu prea vad.. daca nu ma insel numai tuburile vor disipa peste 300w...un canal.!
Link spre comentariu

:aplauze placa preia si caldura... :nas: sai pui ventilatoare ? pt ca gauri pt. ventilatie naturala nu prea vad.. daca nu ma insel numai tuburile vor disipa peste 300w...un canal.!

Din experientele facute pe sasiul de test, apreciez ca placa de aluminiu nu va depasi cu mai mult de 10-15 grade temperatura mediului. E foarte mare suprafata de racire (670X390mm) si chiar daca e orizontala va disipa suficient. Soclurile nu fac contact termic cu placa. Ele sunt chiar si pe partea de jos distantate la 1mm. De asemenea, fata si spatele, tot din aluminiu gros, vor face contact termic cu placa de sus. In interiorul cutiei disipatia termica e destul de mica. Ventilator nu pun.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări