Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

6S33S - se


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Deja am facut corpul "serpilor" grosi de 31mm diametru si nu am facut nici o poza...nu am crezut ca e de interes. O sa fac miine niste poze la ce am lucrat si fazelor urmatoare. Oricum, va spun ca sectiunea efectiva de cupru e 2X16.5mm patrati. Cum suna...discut comparativ.

Link spre comentariu

Misa, felicitari pentru curajul de a aborda un asemenea montaj! Daca bobinajul bifilar ne furnizeaza un condensator de 100nF de foarte buna calitate pe gratis, atunci bobinajul decafilar cite condensatoare gratuite ne furnizeaza? Si defazajul, acela de care se pling toti ca e inerent amplificarii cu tuburi, cind apare in circuitele RLC (cu subcategorii)? Cit costa acele condensatoare in economia celor 5000 de Euro? Stii, sint cam strins cu banii si mi-ar conveni transformatorul dar fara condensatori... daca ma intelegiPentru ca nimic nu dam mai usor ca sfaturile noastre imi permit sa-ti sugerez citeva modificari pentru varianta urmatoare a montajului, daca zici ca stii sa bobinezi:- transformator de intrare- transformator de cuplaj- o singura lampa ca driver- negativare mixtaDupa ce-o sa-ti treaca nervii o sa-ti dai seama ca nu ti-am vrut decit binele

Link spre comentariu

Misa, felicitari pentru curajul de a aborda un asemenea montaj!

 

Daca bobinajul bifilar ne furnizeaza un condensator de 100nF de foarte buna calitate pe gratis, atunci bobinajul decafilar cite condensatoare gratuite ne furnizeaza? ...

Domnule din afirmatia dumneavoastra se vede clar ca inca nu ati cumulat o experienta in acest domeniu-OT(transformatore de iesire-tuburi electronice) ,ce va pot spune in schimb ,de cele mai multe ori nu deranjeaza capacitatea primar-secundar, daca vreti sa credeti sau probati veti ajunge la aceasta concluzie,asa din "afara" puteti spune sau sustine orice la nivel de supozitie.

Aveti posibilitatea sa faceti ce doriti sau cum credeti de cuviita ,dar daca solicitati un sprijin ,si ceva nu va convine ,nu inseamna ca puteti contesta srijinul acordat cu argumente puerile.Sinteti superficial prin intrebarea pusa/subliniata.

__Nu interveneam,dar mi se pare absurda intrebarea pusa(atunci cind nu aveti "experienta contextului dat").

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări