Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

6S33S - se


Postări Recomandate

@misa:Am citit tirziu subiectul, pare o realizare de exceptie, felicitari! Am rugamintea sa mai pui schemele inca o data, daca nu ti-o fi prea greu. Sint curios, la desfasurarea asta de energii, ce se poate intimpla daca o componenta se defecteaza.@hpavictor: E secreta revelatia pe care ai avut-o demontind acel mic transformator RDG-ist pentru curenti purtatori? Ma intreb ce poate fi dincolo de bobinare bifilara/multifilara, bobinare pe sectiuni si bobinare straturi intrepatrunse?! Multumesc! ...si cum zicea cineva din domeniu: "Keep those triodes burning!"

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator viobio
arata fantastic,eu am vazut amplificatorul in timpul testelordupa mine este cel mai tare amplificator prezentat pe elforum anul acestasper sa se holbeze la el toti "fritii","japonjii","englejii," karpovii" ,si toate neamurile planetei
Link spre comentariu

poate ne dai niste detalii referitoare la realizarea mastilor transformatoarelor,care arata bine.lateralele de lemn sunt cele definitive? vei inscriptiona amplificatorul si unde anumece ne mai spui referitor la calitatea sunetului reprodus de acest amplificator comparativ cu ce ai mai facut inainte? sper ca nu sunt prea sacaitor.multumesc

Link spre comentariu

Capacele de traf sunt realizate din tabla de fier sudata in puncte. (la un atelier bine dotat) Capacele astfel confectionate le-am dat la o vopsitorie auto pentru chituire si vopsire exact dupa procedura auto.Lemnele sunt definitive. In poza nu se vad prea bine si lucesc in citeva locuri de parca ar fi neterminate. In realitate nu e asa.Sunetul pare ca nu a suferit modificari fata de ultimele teste.

Link spre comentariu

Capacele de traf sunt realizate din tabla de fier sudata in puncte. (la un atelier bine dotat) Capacele astfel confectionate le-am dat la o vopsitorie auto pentru chituire si vopsire exact dupa procedura auto.Lemnele sunt definitive. In poza nu se vad prea bine si lucesc in citeva locuri de parca ar fi neterminate. In realitate nu e asa.Sunetul pare ca nu a suferit modificari fata de ultimele teste.

ma refeream comparativ cu alte amplificatoare pe care le-ai facut .e o idee buna cea cu carcasa realizata in atelier specializat.sunt interesat deoarece inca nu mi-am terminat partea mecanica a carcasei amplificatorului cu GU50, de care sunt foarte multumit cum suna si vreau sa investesc in aspectul lui.
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Am uitat sa va spun ca marii "domni" de la Furutech, si-au recunoscut vina si mi-au schimbat mufele (pagina 8) cu transportul pe cheltuiala lor. Acum mufele sunt OK. Oricum totul a durat mult prea mult (vreo 2 luni). Deh...asa se intimpla cind manevrezi rodiu.

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Am predat amplificatoarele. O sa incerc sa fac niste poze cu ele la locul lor. Pina una alta, amplificatoarele sunt legate de difuzoare cu cabluri de la Transparent, Opus MM. Sunt ingrozitor de rigide. Am fost rugat sa rezolv problema, cu niste cabluri cel putin la fel de bune dar mai flexibile. Se rezolva. Deja am cumparat piele de sarpe, clei de oase de sarpe si ulei de sarpe...Facem.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări