Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

6S33S - se


Postări Recomandate

Foarete interesant (bine de stiut) ar fi daca ne poti spune ,exista sau nu NFB(iesire-intrare) global ?! la acest amplificator realizat de dumneata ?! ,si daca DA-exista cam care ar fi gradul de reactie negativa ? , intreb acest lucru pentru ca am constatat in decursul timpului ca atunci cind am reactie negativa globala(iesire-intrare) si grabul de reactie negativa depaseste 3db mai ales in cazul SE sunetul amplificat obtinut nu mai genereaza aceasi impresie deosebita ("impresia artistică deosebită" şi pentru terţi a fost obţinută atunci cînd reacţia negativă globală a lipsit cu desăvârşire-din experienţa mea).

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Cu alte cuvinte exista decit reactii negative locale in conformitate cu schema postata(s_ar putea spune:-o confirmare a unui curent audiofil-lipsa totală reacţie negativă globală ).

Mi_a placut enorm oscilograma ta la 10.000Hz-sqw download/file.php?id=46407&mode=view obtinuta prin "intermediul" acestui amplificator(vazind aceasta oscilograma am constientizat ca ne aflam in fata unei realizari deosebite incepind din acel moment),daca "rascolim" tot internetul cu greu(sau chiar de loc) vom gasi ceva raspuns similar/sqw(la iesire in sarcina) in cazul etaj final cu tuburi electronice. :aplauze

 

PS.Acel model download/file.php?id=46407&mode=view de oscilograma 10.000Hz-sqw(la iesire in sarcina) ar trebui bine fixat in memoria vizuala(si "cautat fizic" in amplificatoarele cu tuburi electronice).

Link spre comentariu

Cu alte cuvinte exista decit reactii negative locale in conformitate cu schema postata(s_ar putea spune:-o confirmare a unui curent audiofil-lipsa totală reacţie negativă globală ).

Mi_a placut enorm oscilograma ta la 10.000Hz-sqw download/file.php?id=46407&mode=view obtinuta prin "intermediul" acestui amplificator(vazind aceasta oscilograma am constientizat ca ne aflam in fata unei realizari deosebite incepind din acel moment),daca "rascolim" tot internetul cu greu(sau chiar de loc) vom gasi ceva raspuns similar/sqw(la iesire in sarcina) in cazul etaj final cu tuburi electronice. :aplauze

 

PS.Acel model download/file.php?id=46407&mode=view de oscilograma 10.000Hz-sqw(la iesire in sarcina) ar trebui bine fixat in memoria vizuala(si "cautat fizic" in amplificatoarele cu tuburi electronice).

Corecte observatii!

Misa, mi-ai facut o impresie excelenta cu acest amplificator!

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Sablarea si eloxarea au costat cam 380 lei (cu factura) pentru toate piesele (2 placi fata, 2 spate si 2 superioare). Le-am facut la firma Blando din Cluj. ( http://www.europages.fr/BLANDO-COMIMPEX ... prise.html )

Nu stiu de ce nu-s prea prezenti pe net. E o firma olandeza de fapt. O sa-i intreb cum se numeste firma olandeza. Fac sablari, eloxari (alb si negru) si nichelari (lucios si mat).

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări