Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • luc

    7

  • micutu

    1

nu chiar asa ceva,sa fie la 200v 8-12A ,min25ns,cava care sa se gaseasca si in capsula cu catod comun,si in cealalta cu anod comun,si de unde din tara noastra sa cumpar?

Link spre comentariu
Vizitator florin_o

banuiam eu ca e vorba de niste diode la 200V , 8-12A , minim 25ns ( bineinteles ca mi-am dat seama dupa data si ora la care ai postat mesajul)

Link spre comentariu

de unde le cumpar ca nu am gasit in ambele capsule,deci vreau niste exemple cu tipul si din ce magazin ca pana acuma nu gasisi decat cu catod comun,cand intrebi de echivalentul cu anod comun toata lumea isi da ochii peste cap

Link spre comentariu
Vizitator mister_rf

De ce anume doresti si varianta cu anod comun? Trebuie sa-ti faci o punte?! Poate ca pentru o punte de diode, este mai simplu sa folosesti diode simple... Da si tu mai multe explicatii despre aplicatia la care vrei sa folosesti diodele... poate ca exista si alte solutii practice... :roll:

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări