Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sasiu tv samsung model ck-566bt


Vizitator Stefan   Adrian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Mihai78

    2

  • dan-a2

    1

  • tv1

    1

Top autori în acest subiect

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator Stefan   Adrian

Am cumparat sasiu de samsung cam descomplectat....ce e drept.Daca mai am nevoie de piese trimit mesaj . Multumesc de intrebare .

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...

am un tv samsung model sasiu AA41-10443A (tub A34EAC01x) cu sursa smr 40200 procesor SAA5290ZP/041. Sursa este arsa si incerc o adaptare cu un kit SMR 40100. As avea nevoie de o schema pentru acest model si cu cateva sugestii despre montarea acestui kit.Multumesc!

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Am facut adaptarea cu kitul respectiv, am reglat B-125 V si 14,5V imediat la iesirea din circuitul de alimentare asa cum arata si pe placa acum am o mica problema unde ar trebui sa am tensiune de 12 V am 13,2 V imi apar la masurare (se supraiincalzesc KA 7630 si un LM 7085..lucru normal atat timp cat se alim cu teniune mai mare )..pe dati mi si mie o sugestie cum pot sa reduc tensiunea la 12V..nu am nici o idee ce sa fac ..multumesc

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări