Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Caut persoana care realizeaza cablaje la comanda, pentru un cablaj..


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Mersi, ma dezavantajeaza ca comanda minima 10 buc (ar insemna 250 lei), iar timpul de exutare este de 2 saptamani.

Sunt dispus sa platesc 100 lei pentru o bucata de 70x100mm dar sa o am saptamana asta, 250 lei deja e prea mult pentru un cablaj, prefer sa il fac pe cablaj de test.

Editat de Cilibiu
Link spre comentariu

daca  accepti  ca  realizarea  cablajului  se  face  nu  cu  procedee  electro-chimice  ci  electro-mecanice --- recte , se  face  pe  o  masinarie  cnc  in  3  axe --- atunci  iti  pot  da  eu  pe  PM  tf  unui  tip  ff  tare  din  Bucuresti ... 

PS... eu  am  vorbit  deja  cu  el  la  tf  si  mie  mi-a  zis  ca  te  poate  rezolva  fara  nici  o  problema ... mie  mi-a  facut  niste  cablaje  dedicate  pt  niste tablouri  electrice  cu  monitorizare  GPS , care  tablouri  se  amplaseaza  pe  cimp  si  al  caror  destinatar  final  era RENEL-ul ... calitatea  a  fost  ireprosabila , iar  clientii  au  fost  super-multumiti ...

Editat de misuraelectronic
Link spre comentariu
Acum 52 minute, validae a spus:

Având în vedere că ai nevoie doar de un cablaj, cel mai bine îl faci singur pe Perfoboard și ulterior, dacă sunt necesare mai multe, dai comanda de mai multe.

Astfel, în caz de ceva probleme, se poate modifica rapid și ușor.

Este testat deja si este ok.

Nu am nevoie de mai multe din pacate, este pentru mine si este proiect unic.

Mersi.

1 oră în urmă, misuraelectronic a spus:

daca  accepti  ca  realizarea  cablajului  se  face  nu  cu  procedee  electro-chimice  ci  electro-mecanice --- recte , se  face  pe  o  masinarie  cnc  in  3  axe --- atunci  iti  pot  da  eu  pe  PM  tf  unui  tip  ff  tare  din  Bucuresti ... 

PS... eu  am  vorbit  deja  cu  el  la  tf  si  mie  mi-a  zis  ca  te  poate  rezolva  fara  nici  o  problema ... mie  mi-a  facut  niste  cablaje  dedicate  pt  niste tablouri  electrice  cu  monitorizare  GPS , care  tablouri  se  amplaseaza  pe  cimp  si  al  caror  destinatar  final  era RENEL-ul ... calitatea  a  fost  ireprosabila , iar  clientii  au  fost  super-multumiti ...

Da sunt interesat de orice metoda, doar sa poata masina layout-ul capsulei MSOP10.

Astept MP de la tine cu numarul de telefon.

Mersi.

Link spre comentariu
  • validae a schimbat titlul în Caut persoana care realizeaza cablaje la comanda, pentru un cablaj..

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări