Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Meteo in ultimul timp


Postări Recomandate

Am si uitat ca in sudul planetei e iarna....

Eu cred ca nu e chiar asa grav. Dar da. Grija trebuie sa avem cu poluarea. Nu neaparat codoiul dar deseurile si tot ce aruncam economia de consum in exces etc.

 

Astea clar nu sunt o strategie pe termen lung.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 265
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 2 ore, Elservius a spus:

 @merck

 Poate dimensiunea grindinei, sau cantitatea, sau frecvența, sau aria suprafeței afectate...

 

Fix așa. Nu zice nimeni ca a văzut grindina iarna. Și cine zice, nu a văzut bine. 

Restul nu are legătură cu grindina. 

Link spre comentariu

 Nu prea înțeleg alea cu "bule aer cald" sau "bule cu aer rece" ale lui ionut120...

 Anomalie mare am prins prin anii '90,când în luna iunie a dat un îngheț de ne-au picat prunele din pomi!!

 Referitor la o eventuală răcire a vremii a fost în mass-media din RO o opinie a unui savant din Rusia,care susținea că va urma o perioadă glaciară bruscă,în pofida încălzirii globale!

Link spre comentariu

Nu este vorba de valori de temperatură mult peste normalul perioadei.
Problema este este ca avem deja 2-3 săptămâni cu temperaturi peste 38, si mai urmează cel puțin încă 10 zile cu astfel de valori sau mai mari.

 

Editat de cloudy
Link spre comentariu

Gradina este desert, totul e uscat, Prunele s-au stafidit in pom fara sa se coaca, AC-ul merge de 8 la 20.

Trebuie put forat sa mai fac gradina.

 

 

 

Povestea cu vara criogenica e veche, pe vremea cand umblam cu bicicleta am schimbat vremea in 50 km, am trecut de la 2 grade la 20 si invers.

Link spre comentariu
Acum 20 ore, cloudy a spus:

Nu este vorba de valori de temperatură mult peste normalul perioadei.
Problema este este ca avem deja 2-3 săptămâni cu temperaturi peste 38, si mai urmează cel puțin încă 10 zile cu astfel de valori sau mai mari.

 

Doar..10 zile ? (luna aceasta..) ? Incalzirea climatica este o realitate Va fi din ce in ce mai rau...! Cei care mai aveti...sanii puteti sa le...reciclati !! Pacat de copii din ziua de azi...Nu o sa stie cum este...''Iarna pe ulita)...!

Link spre comentariu

Tot o evidență este și faptul că în ultimii 2-3 ani cantitatea de precipitații din zona noastră a fost ceva mai mică decât înainte.

 Și probabil că nici nu au fost irigați suficient pomii respectivi.

Editat de Elservius
Completare
Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări