Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vor scoate pacanelele din centrele oraselor?


Ovidanie

Postări Recomandate

Totusi farmaciile sunt mai multe, dar le ajung pacanelele din urma.

Acum 5 ore, Ovidanie a spus:

Ce se vede prin localitățile voastre? Au mai dispărut din păcănele?

 

S-a deschis o sala noua la 10 m de biserica. 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Cum adica sa dispara pacanelele? Fratele madamei Ursula este presedinte la compania care domina piata jocurilor de noroc din Romania....adica Superbet. Voi va mai reveniti odata.... sau mergem tot inainte cu mici si bere?

Link spre comentariu

Judecând superficial, as putea spune că vinovați pentru fenomenul păcănelelor și al pariurilor sunt dobitoci ce baga bani în aceste jocuri, pentru că nimeni nu îi obligă cu forța să joace. Pe de altă parte, as fi tentat sa arat cu degetul spre patronii acestor afaceri.

Daca privesc din alt unghi, vad un tablou diferit.

Acești oameni nu sunt doar niște "fraieri", ci victime care, pe lângă ei înșiși, distrug și viața celor apropiați. Principalul vinovat pare să fie, de fapt, altundeva.

Fenomenul păcănelelor imi  arată că avem un stat slab și corupt, care nu dă doi bani pe cetățenii săi. Statul permite ca aceste afaceri, la fel de dăunătoare ca multe alte vicii, să fie promovate intens fara sa adopte anumite reglementari iar campaniile de informare lipsesc cu desavarsire.

De ex. statul pare să considere că este mai important ca elevii să învețe istoria evreilor, în loc să creeze o materie care să-i învețe pe copiii de azi, adulții de mâine, despre pericolele pacanelelor si ale altor vicii (tutun alcool, droguri).

Link spre comentariu
11 minutes ago, AlpHs00 said:

De ex. statul pare să considere că este mai important ca elevii să învețe istoria evreilor, în loc să creeze o materie care să-i învețe pe copiii de azi, adulții de mâine, despre pericolele pacanelelor si ale altor vicii (tutun alcool, droguri).

Cum de este posibil să se posteze o asemenea imbecilitate și nici un moderator să nu șteargă ce este mai sus și să ștearga și contul postacului ?
@Badman
Am înteles că sunteți șeful pe aici.
Ce a devenit acest forum ? Tribună antisemită, antidemocrație, prorusă ?
 

Editat de cloudy
Link spre comentariu

Domnule @AlpHs00 Dvs. de ce nu aveți acest viciu cu păcănele? In școală aveați o anumită materie în care vă învața cineva despre pericolele acestui viciu?

Într-adevăr o parte din educație se face in școală dar cele mai importante lucruri se învață acasă, in familie. Dacă toată lumea aștepta ca statul să fac ceva si mai ales ce trebuie ... înseamnă că se alege praful de tot.

Link spre comentariu
Acum 22 minute, cloudy a spus:

Cum de este posibil să se posteze o asemenea imbecilitate și nici un moderator să nu șteargă ce este mai sus și să ștearga și contul postacului ?
@Badman
Am înteles că sunteți șeful pe aici.
Ce a devenit acest forum ? Tribună antisemită, antidemocrație, prorusă ?
 

 

De ce te-ai aprins așa?? Omul și-a spus părerea. De aia e democrație.

Să mi spun și eu părerea: sunt cel puțin 10 materii care sunt mai importante decât istoria evreilor. Spre exemplu, educația financiară.

Link spre comentariu
8 minutes ago, Ovidanie said:

Să mi spun și eu părerea: sunt cel puțin 10 materii care sunt mai importante decât istoria evreilor. Spre exemplu, educația financiară.

Cum este posibil să compari istoria unui popor cu jocul la păcănele sau educația financiară ?

Editat de cloudy
Link spre comentariu
Acum 5 minute, Ovidanie a spus:

Să mi spun și eu părerea: sunt cel puțin 10 materii care sunt mai importante decât istoria evreilor.

Este si parerea mea. Nu trebuie sa fii antisemit ca sa refuzi o informatie (obligatorie) despre evrei. Cine este interesat, este liber sa se documenteze.

Link spre comentariu
Acum 13 minute, Stefan a spus:

Domnule @AlpHs00 Dvs. de ce nu aveți acest viciu cu păcănele? In școală aveați o anumită materie in care vă învața cineva despre pericole acestui viciu?

Într-adevăr o parte din educație se face in școală dar cele mai importante lucruri se învață acasă, in familie. Dacă toată lumea aștepta ca statul să fac ceva si mai ales ce trebuie ... înseamnă că se alege praful de tot.

Daca as spune ca am vazut cu ochii mei la ce poate duce aceste vicii  avand un membru al familiei dependent de asa ceva ar fi suficient?

Acum 22 minute, cloudy a spus:


Ce a devenit acest forum ? Tribună antisemită, antidemocrație, prorusă ?
 

Tu ai o problema grava de perceptie ca sa nu te numesc de-a dreptul imbecil daca consideri mesajul meu antisemit sau prorus.Vezi antisemitismul in Romania prezent sau in crestere  incat acesta sa fie o prioritate in fata unei probleme pe care o intalnim la orice pas?

Mai bine te-ai uita in oglinda ca puti a ipocrizie din moment ce spui ca esti antirus dar ai o gandire de dascal bolsevic ce considera  ca educatia este doar despre acumularea de cunostinte, despre crearea unor cetateni loiali si supusi, unde creativitate si gandirea critica trebuie suprimata.

Link spre comentariu
8 minutes ago, Ovidanie said:

educația financiară.

O mare prostie după părerea mea dacă se face la vârste mici !

1 minute ago, AlpHs00 said:

Tu ai o problema grava de perceptie ca sa nu te numesc de-a dreptul imbecil

Mai calm cu astfel de aprecieri la persoană !
Comenteză comentariile ! Nu persoana. Așa este ok si regulamentar.
 

Link spre comentariu
Acum 34 minute, AlpHs00 a spus:

 

De ex. statul pare să considere că este mai important ca elevii să învețe istoria evreilor, în loc să creeze o materie care să-i învețe pe copiii de azi, adulții de mâine, despre pericolele pacanelelor si ale altor vicii (tutun alcool, droguri).

Este părerea domniei sale!

 

Acum 28 minute, cloudy a spus:

Cum de este posibil să se posteze o asemenea imbecilitate și nici un moderator să nu șteargă ce este mai sus și să ștearga și contul postacului ?
 

Este părerea dumneavoastră!

 

Acum 29 minute, cloudy a spus:


Ce a devenit acest forum ? Tribună antisemită, antidemocrație, prorusă ?
 

1) Istoria evreilor este interesantă și plină de învățăminte!

2) Nu am nimic cu rusul de rând dar urăsc din toată inima ceea ce reprezintă statul rus și manifestările sale de-a lungul istoriei!

3) Astă mă face antirus ?

4) Pentru că am făcut această afirmație d-l Vasile trebuie să-mi steargă contul?

De ce nu putem accepta în liniște,fără să ne revoltăm,părerea unui coleg de discuții și să încercăm să combatem cu argumente logice/istorice/realiste acele păreri fără să scoatem la iveală limbajul suburban?

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări