Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificatoare SARA 2016 , splitter audio 2 iesiri sau 3


alexy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • alexy

    2

  • Sharky

    1

  • Mircea

    1

  • mannx

    1

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Si la ce-ti foloseste sa asculti acelasi semnal prin mai multe amplificatoare? Daca te gandesti la sonorizare, ai cam stricat orzul pe gaste, cum se spune.

 

Daca insa vrei sa pui SARA in punte, atunci cu schemele expuse esti departe de ce ai nevoie ca sa realizezi punerea in punte.

Link spre comentariu

Izolate cat de bine sursele intre ele cu AO individual, schema 3. Si daca tot le izolezi pui si un potentioemtru inainte de AO, nu dupa! Ca sa ai gain control pe fiecare canal.

IAr buton de mute il pui dupa AO, switch cu 3 contacte, iesire AO ramane in aer si intrarea spre amplif la masa.

 

Ce poti gresi aici sunt cablajul si legaturile electrice care facute prost pot genera mult zgomot.

Atentie doar legaturile fac zgomot, sa nu pui botul la vanzatori de componente scumpe, au ele performante bune, dar la zgomot doar traseele de masa conteaza.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări