Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Papagali mioritici de youtube


Postări Recomandate

Acum 12 minute, doru3160 a spus:

. Dar când o expun public, deja ma deranjează, și e dreptul meu sa zic asta, fără să jignesc nici pe ei, nici adepții lor.

Corect!

Nu ma intereseaza ce face cutare sau cutare in iatacul lui, dar cand iese in strada, deja e porcarie.

A o intrebare, daca acceptam lgbtisti, ca asa se simt ei bine, asta e personaliatatea lor (eu cred ca nu prea stiu care e personalitatea lor!), de ce nu acceptam pedofilii si zoofili, ca doar asa se simt ei bine, asta e personalitatea lor, nu?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 300
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Eu cred ca n-are nimeni treaba cu ce fac aia la ei in casa.

Nu de alta dar nici eu nu pot babardi o gagica in vazul lumii ca imediat ma denunta vreun invidios.

 

Mi se par de prost gust niste parade exagerate. Ca daca ar iesi niste oameni sa umble civilizat n-ar avea nimeni treaba cu ei ca se tin de mana sau nu.

Link spre comentariu
Acum 19 minute, icar a spus:

 

A o intrebare, daca acceptam lgbtisti, ca asa se simt ei bine, asta e personaliatatea lor (eu cred ca nu prea stiu care e personalitatea lor!), de ce nu acceptam pedofilii si zoofili, ca doar asa se simt ei bine, asta e personalitatea lor, nu?

Orientarea sexuală (precum homosexualitatea) este o parte esențială și inerentă a identității unei persoane și nu dăunează nimănui. În schimb, pedofilia și zoofilia implică exploatarea și abuzul de ființe vulnerabile (copii și animale), ceea ce este fundamental diferit și inacceptabil din punct de vedere moral și legal.

Homosexualitatea implică relații consensuale între adulți.

Pedofilia și zoofilia implică comportamente neconsensuale și abuzive, care sunt dăunătoare și ilegale.

Link spre comentariu
Acum 53 minute, AlpHs00 a spus:

 

Homosexualitatea implică relații consensuale între adulți.

Cu asta cred ca sunt toți de acord. Majoritatea acceptă ceea ce ai scris. Dar care e rostul paradelor gay, ce rost are expunerea în public al acestor manifestări între persoane? De ex eu nu sunt de acord ca aceste manifestări sa fie expuse și întipărite în mintea copiilor sau a nepoților mei. Cred ca asta ar fi ideea. Cât stau liniștiți în căminele lor, nu are nimeni treaba cu ei. Se pot manifesta cum vor. Când ies în public, deja se schimba treaba, și e posibil să aibă parte și de altfel de manifestări decât pașnice. 

Link spre comentariu

Asta am susținut și eu mereu, nu mă deranjează sau interesează ce fac ei câtă vreme se limitează la spațiul lor de locuit. Dar să ieși în stradă în ,,parade lgbt,, ce vrea să însemne ? Că vor să-și propage anormalitatea în public, iar cu asta nu pot fi de acord.Dacă au ceva drepturi de reclamat, să și le caute în instanță, nu pe stradă.

Link spre comentariu

Nici macar parada nu mi se pare o problema cat timp e avizata de primarie.

 

Faptul ca eu daca spun ca parada aia e stupida sau ca vopsitii aia sunt ridicoli eu mi o iau pe cocoasa ca s homofob.

 

Asta e problema care doare de fapt si asta e mecanismul adevarat de propaganda in actiune.

 

Situatie ipotetica:

Daca as face o parada cu animatoare imbracate doar cu un mic petec si sa ma zbantui si eu cu niste prieteni printre ele tot ca si ridicol as fi catalogat chiar daca as fi inconjurat de bunaciuni femei.

 

Dar nu ma apuc sa ma dau lovit dupa ce lumea ma ridiculizeaza ca vezi doamne are cineva ceva cu orientarea mea sexuala.

 

Ia schimbati datele problemei si pune un evreu homo ca actor principal si apoi zi urat de parada, nu de el...

 

 

Voi nu v ati intrebat vreodata care e rolul unui departament de marketing si pr?

E pt ca lumea e asa de cretina incat trebuie sa fii f atent ce vb.

Degeaba logic si tehnic tot ce scrii are sens. Un cuvant sa il pui gresit dpdv politic si iti sar bagatorii de seama in cap ca fie esti homofob, fie antisemit fie nu salvezi planeta sau alte cretinii.

 

Cand te adresezi prostilor trebuie avut grija.

Vb lumea de democrație, dar în leagănul democratiei din Grecia antică nu isi putea da cu părerea chiar tot prostul...

Link spre comentariu

Indivizii aia de la parade sunt la fel de prosti si manipulati la fel ca proasta aia de Greta.Un om normal cat de cat la cap si de orice orientare sexuala nu isi scoate putza pe strada sa o vada chiar si copii

Link spre comentariu
La 01.07.2024 la 12:32, AlpHs00 a spus:

pedofilia și zoofilia implică exploatarea și abuzul de ființe vulnerabile

Da, asa zice dialectica! Dar ca uite ce zice @doru3160 si bine zice!!!

 

La 01.07.2024 la 13:33, doru3160 a spus:

eu nu sunt de acord ca aceste manifestări sa fie expuse și întipărite în mintea copiilor sau a nepoților mei.

Oare, unui om caruia i se baga pe gat asemenea porcarii, in ideea corectitudini politice sau mai stiu eu carei "corectitudini", nu "implică exploatarea și abuzul de ființe vulnerabile"???

 

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări