Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare amplificator


ice felix

Postări Recomandate

Va salut! Detin un deck Pioneer CT 676 si un amplituner nou Akai AS005RA-750B cu niste boxe tot noi MAGNAT, Monitor Supreme 202. Primul a fost cumparat amplitunerul acum 1 an in ideea de a folosi un stick la el cu fisiere wav convertite din flac sau de pe cd audio. Dupa mi-a venit cheful de analog si am luat un deck. Mie mi se pare ca se aude bine insa multi au zis ca domne acel Akai e porcarie nu suna bine etc. Se aud sunete care normal nu le auzeam pe alte sisteme sau fisiere mp3. Si destul de clar.

 

Totusi am zis sa intreb si aici, intrucat nu ma pricep. Am gasit niste amplitunere Pioneer cu pret ok, de ex PIONEER sx-227PIONEER sx-205rds sau PIONEER vsx - 407 rds

Ar merita sa-l schimb cu unul dintre acestea? Mentionez ca nu ascult muzica foarte tare intrucat stau la bloc si nu vreau sa deranjez vecinii. Ma intereseaza ca si claritate nu sa sparg geamurile.

 

Lucuri care nu imi plac totusi la acest Akai - scoate diverse sunete ciudate prin el, de ex daca apas butonul mute face un cling ca si cum s-ar actiona ceva mecanic prin el. Nu e vorba de sunet in boxe ci de sunet in el la propriu de parca ar avea ceva mecanisme.

Editat de ice felix
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • ice felix

    2

  • hvoicu

    1

Zile populare

Top autori în acest subiect

13 minutes ago, ice felix said:

... Se aud sunete care normal nu le auzeam pe alte sisteme sau fisiere mp3. Si destul de clar......

 

 

Dupa ce treci la alt amplificator si alte boxe vei mai auzi sunete "ciudate":rade:. Si destul de clar.:rade:

Eu nu fac niciodata recomandari dar renunta la chinezarii noi.(daca tot ai luat un deck bunicel)

Link spre comentariu

Releul de decuplare boxe. Este folosit la pornire, cupleaza boxele dupa ce amplificatorul s-a stabilizat; pentru "MUTE" - decupleaza boxele  si la protectia boxelor- daca apare tensiune continuua la iesire sau scurt-circuit > decupleaza boxele 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări