Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

La 12.09.2024 la 2:29, Ion_Bumbu a spus:

cu jumatate din mintea de la gradinita nu ma fac de rusine la ce elucubratii ati tras pe aici.!

Cu dublul mintii tot ramâi de poveste....

 

Ce va este greu de inteles? E bariera ridicata: treceți pe calea rutiera!

E bariera coborita, trec cei de pe calealea ferata!

 

Link spre comentariu

Și când te gândești ca înainte de 90 când se circula pe zăpadă cu cauciucuri de vara și rămânea careva împotmolit, se dădeau jos din mașini, îl împingeau și mergeau mai departe. Azi nu numai ca nu te ajută, dar dacă nu poate trece de tine, te și înjura. Noroc că nu mai e zăpadă...

Link spre comentariu

Înainte eram oameni, condusul era pt putini. Acu tot prostu e la volan.

Fiecare trebuie se grăbește si fiecare are o treaba mai importanta ca ala din fata lui si musai sa se bage.

 

Scenarii simple ajung subiect de disputa. Gen încetinești usor ca sa faci dreapta. Semnalizezi din timp. Mai nou esti claxonat ca vezi doamne il incurci pe ala din spatele tau.

Dinastea se intamplau prin București, acu s a ridicat Clujul, economia merge, sunt mai multi grabiti pe drum.

Link spre comentariu

N-ar conta ca-i mai prost daca ar si conduce bine doar ca prostul nu-i prost destul daca nu-i si fudul ca de`, prostia si fudulia merg mina-n mina.

Astea-s vremurile in care am ajuns.

Despre oprit si ajutat un coleg de trafic asta e cam greu acuma.

Am mai povestit cum l-am vazut pe un nene cu un MCV blocat intr-ul santulet la marginea drumului, omul nu era din zona, se faceau lucrari, iarba era mare pe acostament si a ocolit ceva, a ajuns in santuletul ala si s-a blocat.

Cind l-am vazut deja statea de 2h blocat, era din Bihor si a spus ca-l sunase pe baiat sa vina sa-l ajute, baiatul era in Oradea!

Mai trist e ca pe acolo a trecut un echipaj de Politie cind terminasem de legat sufa sa-l trag si i-am rugat sa ma ajute un pic, a sarit de cur in sus majurul:

- ce sa-i fac eu ???

- doar sa opriti traficul 1 minut pina-l trag afara sa nu ajungem sa avem si alte necazuri, atit, ca de rest ma ocup!

 

Cam asa mere treaba mai nou cu toata fauna care conduce, astia sint cu astia defilam.

 

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu
Acum 56 minute, Sharky a spus:

Înainte eram oameni, condusul era pt putini. Acu tot prostu e la volan.

Fiecare trebuie se grăbește si fiecare are o treaba mai importanta ca ala din fata lui si musai sa se bage.

 

Scenarii simple ajung subiect de disputa. Gen încetinești usor ca sa faci dreapta. Semnalizezi din timp. Mai nou esti claxonat ca vezi doamne il incurci pe ala din spatele tau.

Dinastea se intamplau prin București, acu s a ridicat Clujul, economia merge, sunt mai multi grabiti pe drum.

  Mare adevar ai scris!

Acum 15 minute, Ion_Bumbu a spus:

N-ar conta ca-i mai prost daca ar si conduce bine doar ca prostul nu-i prost destul daca nu-i si fudul ca de`, prostia si fudulia merg mina-n mina.

Astea-s vremurile in care am ajuns.

Despre oprit si ajutat un coleg de trafic asta e cam greu acuma.

Am mai povestit cum l-am vazut pe un nene cu un MCV blocat intr-ul santulet la marginea drumului, omul nu era din zona, se faceau lucrari, iarba era mare pe acostament si a ocolit ceva, a ajuns in santuletul ala si s-a blocat.

Cind l-am vazut deja statea de 2h blocat, era din Bihor si a spus ca-l sunase pe baiat sa vina sa-l ajute, baiatul era in Oradea!

Mai trist e ca pe acolo a trecut un echipaj de Politie cind terminasem de legat sufa sa-l trag si i-am rugat sa ma ajute un pic, a sarit de cur in sus majurul:

- ce sa-i fac eu ???

- doar sa opriti traficul 1 minut pina-l trag afara sa nu ajungem sa avem si alte necazuri, atit, ca de rest ma ocup!

 

Cam asa mere treaba mai nou cu toata fauna care conduce, astia sint cu astia defilam.

 

  Trist dar adevarat!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări