Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

vghsem.Eu înțeleg că pe acostament teoretic nu se circulă,dar practic da,însă nu mi se pare în regulă să fie apă acolo!Cred că mai rău l-a încurcat că a muşcat cu roata dreaptă față în afara acostamentului...

 Am mai menționat odată aici că pe autostradă spre Ploieşti am dat de câteva zone unde băltea apa.Dacă ai viteză sau faci manevre din scurt e riscant!

Link spre comentariu

Dacă se păstra distanța de siguranță, se putea evita accidentul, vinovatul principal e cel cu mașina albă care a schimbat așa zisa bandă fără să se asigure și să semnalizeze din timp. Cand nu se păstrează distanta, e greu să eviți neprevăzutul (gropi, manevre aiurea, etc.), problema e că păstrezi tu distanța, dar vine unul care ”transpiră” în spatele tău (și vede că e aglomerat în față) dar tot vrea să fie în fața ta, asfel că este destul de greu câteodata să eviți asfel de situații.

Link spre comentariu
Acum 14 minute, amudsen a spus:

 vine unul care ”transpiră” în spatele tău (și vede că e aglomerat în față) dar tot vrea să fie în fața ta, 

De regulă ăstora le dau semnal dreapta, le fac loc, pun și frână dacă e cazul, numai sa nu-mi sufle în ceafă. Orice as vrea sa fac trebuie sa am în plus și grija idiotului, asa ca prefer să-l fac sa dispară, pt că oricum nu va renunța. Așa le e felul, soi rău. 

Link spre comentariu

 E de câteva zile.Băieți buni,da cu lipsuri.A tunat maşina şi a vrut să vadă ce poate.Partea proastă e că şi-a ales greşit drumul de "testare".Dacă era spre câmp zbura în decor,dar nu mureau...

Link spre comentariu
Acum 1 oră, BRANCA a spus:

 E de câteva zile.Băieți buni,da cu lipsuri.A tunat maşina şi a vrut să vadă ce poate.Partea proastă e că şi-a ales greşit drumul de "testare".Dacă era spre câmp zbura în decor,dar nu mureau...

Stau la cativa kilometri de acel loc ,dar trebuie sa fi teribilist sa intri cu peste 200 in acea curba .

Sincer nu as incerca nici cu vreo 90 ,numai daca as sti ca sunt chiar singur pe drum.

AM vazut epava pe viu ,nu filmare ,bine dupa ce au despuiato baieti de la descarcerare.

E greu de crezut ca a ramas cineva viu din impact .

Se ”presupune”ca o softau in regim de amator.

In masina era un laptop si o diagnoza .

Ce faceau cu ele?

 

Drurile din romania sunt pline de teribilisti.(pana si cei care sunt responsabili cu aplicarea legi o iau pe aratura .....)

Editat de pop_ady44
Link spre comentariu

 Exact în stilul ăsta au murit doi tineri în Severin,cu mulți ani în urmă.Ieşiseră cu maşina "la testare" pe zonă dreaptă.La întoarcere n-au încetinit într-o curbă şi au derapat în câmp.Ghinionul a fost un bloc de beton în care au intrat,cam la 30 de m de curbă!Morți pe loc...

Link spre comentariu
Acum 5 ore, BRANCA a spus:

vghsem.Eu înțeleg că pe acostament teoretic nu se circulă,dar practic da,însă nu mi se pare în regulă să fie apă acolo!Cred că mai rău l-a încurcat că a muşcat cu roata dreaptă față în afara acostamentului...

Eu înțeleg asta, dar mi-am promis că nu mai merg prin Moldova până ce nu e gata autostrada și nu se impun reguli clare pe DN2 și celelalte drumuri lărgite!

Moldova este o parte foarte frumoasă a țării noastre, dar plină de oameni plictisiți de viață cu tendințe sinucigașe!

Doamne, așa stresat n-am fost niciodată în viața mea!

În 2021 am făcut un drum de la Satu Mare la Mangalia prin Suceava Botoșani, Iași, Bacău, Galați, unde am trecut Dunărea cu bacul, apoi prin Măcin către Constanța și în final Mangalia și Venus! A fost una dintre cele mai frumoase călătorii prin țară din cate le-am avut, dar încă și astăzi mai am frisoane de la drumul DN2!

Link spre comentariu

 Păi văd că Perțea are  vinovat principal pe cel cu maşina albă,care vroia să treacă de pe acostament pe bandă şi zice că Seatul face o manevră să evite o tamponare şi se bagă pe dreapta.În fond şi Seatul n-a respectat o distanță adecvată față de cel din față,deci culpabil...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări