Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

@BRANCA deja am scris asta pe 6 iulie:

Screenshot-2024-07-10-at-10-05-04.png

Eu cand am auzit ca politia vrea sa aiba laboratoare proprii pentru analizele probelor biologie mi-am dat seama care-i golania si ca beizadelele si bombardierii dupa ce dau un telefon se "negativeaza" automat! 

Oricum era clara directia de mai mult timp:

https://www.g4media.ro/droguri-in-portul-constanta-niciun-gram-confiscat-in-ultimii-doi-ani-desi-traficantii-vizeaza-tot-mai-des-porturile-mai-mici-din-ue-doar-20-de-tone-in-ultimul-sfert-de-secol-in-portul-roterdam-s-a.html

 

https://observatornews.ro/exclusiv-observator/portul-constanta-raiul-traficantilor-de-droguri-vamesii-nau-capturat-un-gram-de-2-ani-iar-singurul-scanner-are-20-de-ani-542392.html

Editat de merck
Link spre comentariu

Eu cred că, mai ales după evenimentele grave de anul trecut, orice om de la noi din țară poate să vadă și să înțeleagă suficient de bine și clar situația de la noi și realitatea din țară. După părerea mea, deja am ajuns într-o situație foarte rea, urâtă și gravă ca și națiune, popor, țară și stat. Și va fi foarte greu și neplăcut să ne mai revenim la normal; asta dacă vom reuși vreodată să ne mai revenim.

 Dar să rămânem în continuare în starea de "visare" și închipuiri deviate, deoarece este mult mai plăcut.

Link spre comentariu
Acum 3 ore, BRANCA a spus:

 Apropo de tir...Cum dracu n-a văzut tiristul duba oprită pe banda de urgență??

https://anchetaonline.ro/accident-grav-pe-autostrada-a1-soldat-cu-trei-morti-si-patru-raniti-176557/

Uitati-va ( nu voi , cel de langa voi , evident ) pe autostrada la soferii pe care ii depasiti , mai ales dube si camioane

Si faceti un procent al celor care sunt cu ochii in telefon

Unul din 3 nu se uita la drum , mai ales pe autostrazile mai libere din Ardeal

Cate claxoane ati dat anul asta pe autostrada la tiruri care isi paraseau banda si veneau peste voi exact cand le depaseati pe banda de viteza ?

Spre Boita am avut cele mai multe cazuri de acest gen , sunt multe curbe si uita de ei cu ochii in telefon

Eu nu ma opresc pe banda de urgenta decat daca este absolut necesar si din fericire niciodata nu a fost cazul , exista destule iesiri de pa autostrazi in caz de ceva care poate fi amanat cateva minute

De frica nu ma opresc , nu e prima data , e a n-a oara cand mor oameni asa

 

Link spre comentariu

Afara nu prea am timp sa-i vad, mai ales ca astia cu tir au postul de conducere inalt, fata de autoturisme, dar in oras, daca aveam cate 100 lei pt fiecare sofer care vorbea, se uita, sau chiar tasta mesaje sau naiba stie ce scria idiotul acolo, acum il bateam pe umar pe Tiriac. Culmea e ca si femei vad multe cu telefonul in mana, si ai zice ca femeile sunt mai corecte in trafic. Toate pana la telefon.

Chiar acum, Tavi a spus:

Uitati-va ( nu voi , cel de langa voi , evident ) pe autostrada la soferii pe care ii depasiti , mai ales dube si camioane

Si faceti un procent al celor care sunt cu ochii in telefon

Unul din 3 nu se uita la drum 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări