Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

Teoretic nu merge sa lasi masina si sa te urci pe bicicleta, trotineta de la uber de fata cu ei.

Asta e amuzant.

 

La pietoni nu stiam ca n ai voie baut. Adica in stilul asta doar acasa mai ai voie sa bei...

Ca nu stiu cum ajungi tu la birt fara sa treci macar o data strada.

 

Cred ca era doar o necesitate pt dosar, adica daca a trecut cu buna știință sau era rupta de beata si s a dezechilibrat.

Link spre comentariu

Totul e să nu se întâmple nimic. Fix ca la droguri. Dacă mergi cuminte și nu faci nici o abatere, posibil scapi cu bine. Și nenorocitul ala de la 2 mai dacă nu făcea accident, habar nu avea lumea de el. 

Acum 12 minute, Sharky a spus:

 

Cred ca era doar o necesitate pt dosar, adica daca a trecut cu buna știință sau era rupta de beata si s a dezechilibrat.

Posibil să mai fi luat și amendă. Așa, a scăpat doar cu plata de daune. Dar nu vreau sa știu ce pățeam eu dacă îmi găsea un procent infim de alcool. La droguri nu m-au testat. Nu era la modă încă. 

Link spre comentariu

Infim, doar ramaneai fara carnet 3 luni. Parca aveai filmare se vedea ca ai facut ce se putea.

Daca se constata in urma expertizei ca aveai viteza peste limita sau n ai reactionat te baga cu procent din culpa.

 

Au fost accidente mediatizate in care s a dat acest verdict. Omul avea 80 conform estimarilor expertilor si s a considerat ca daca avea 50 putea evita/minimiza ranile victimei.

Link spre comentariu

Conform filmarii, cea  mai mare viteza pana la impact, a fost de 48km/h. Dar viteza pe filmare are ceva remanenta. Cand eram deja oprit, cadrul arata 5km/h. Abia dupa aia a venit pe zero, cand caprioara se stergea de praf. Probabil raspunsul GPS ului nu e chiar instant. Ghinionul a fost ca eram pe betonul liniei de tramvai si ala se cam degrada, era descompus si erau multe pietricele pe care frana nu a tinut la fel ca pe asfalt. Organele nu au fost curioase sa vada filmarea decat dupa incheierea anchetei si perfectarea actelor. Eu nu am insistat, pt ca nu era in interesul meu, ancheta a decurs normal si solutionarea ok. Dar in astfel de cazuri, alcoolul fie si in procent mic, nu e bine sa-l ai. De nurofen nu mai zic...😀

Link spre comentariu

Dupa evenimente precum ala de la 2 Mai, boborul zbiera dupa legi aspre. Si politicienii au respectat vointa boborului si au dat o lege aspra. Problema consta în faptul ca nu s-au respectat si aplicat nici legile existente în momentul evenimentului, dar nu prea am auzit pe nimeni sa ceara aplicarea legilor.

 

Link spre comentariu

Iorgulescu beat sau drogat a lovit o masina pe contrasens.

Adica era de vina si de era treaz.

 

Face parnaie? Deloc!

Legea e opțională pt unii.

 

Poporul in loc sa vada capetele drogatilor cum se rostogolesc, vad doar loteria 1 din 3 carnete luate organizata de politia română.

Link spre comentariu

Păi al lui Iorgulescu a reușit să o șteargă în Italia, broscarii fiind mafioți și buni cu javrele cu bani. Există multe exemple de la noi care ne râd în față de acolo....

Dacă rămânea în țară, ori mai bine zis își făcea datoria justiția și nu-l lăsa să mai iasă din țară, alta era situația.

Link spre comentariu
1 oră în urmă, Sharky a spus:

Iorgulescu beat sau drogat a lovit o masina pe contrasens.

Si nu sau!

Mario Iorgulescu scapă de condamnarea la 13 ani și 8 luni de închisoare după ce a ucis cu mașina un tânăr, când conducea băut și drogat / Procesul va fi rejudecat

 

Citat

 El fusese condamnat pentru omor şi conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului şi drogurilor (cocaină), în legătură cu accidentul auto provocat în anul 2019, în urma căruia un tânăr și-a pierdut viața.

 

Editat de merck
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări