Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

Nu e chiar asa. Nu spun ca nu sunt cazuri, dar nu trebuie sa se inteleaga ca daca un aoarat are eficienta de 60% pe ceilalti 40% ii scoate fals pozitivi.

Mai degraba ii scoate curati pe cei 40% posibil consunatori.

Cei fals pozitivi vor fi niste cazuri cu totul izolate.

 

Acum 10 minute, doru3160 a spus:

Pe bune? Parca ai fi polițai. Uiți ca vorbești de oameni care nu au pus botul în viata lor la droguri, și poate unii din asta trăiesc, din condus. Îl scoți din munca un an ca să-i zici ca ai greșit, și familia lui face foamea între timp. 

 

Editat de daniels
Link spre comentariu
Acum 3 minute, daniels a spus:

 

Mai degraba ii scoate curati pe cei 40% posibil consunatori.

Posibil consumatori suntem toți. Dar nu mă priva de un drept câștigat pe banii mei, până nu ești convins că sunt vinovat. Despre asta vorbim. Sau dacă îți asumi, in caz că sunt pozitiv, raspund,dar daca sunt negativ, îmi plătești despăgubiri.

Link spre comentariu

Mai pe românește, în forma actuală a ordona, trebuie să îți demonstrezi nevinovăția, ceea ce încalcă prevederile constituției care spune că ești nevinovat până la proba contrarie (art. 23 pct. 8)!

Link spre comentariu
Acum 4 minute, doru3160 a spus:

Dar nu mă priva de un drept

A conduce o masina pe un drum public e un privilegiu.

Ai dreptul de a conduce numai daca ai permis.

Sunt chestii diferite.

Acum 7 minute, doru3160 a spus:

Posibil consumatori suntem toți. Dar nu mă priva de un drept câștigat pe banii mei, până nu ești convins că sunt vinovat. Despre asta vorbim. Sau dacă îți asumi, in caz că sunt pozitiv, raspund,dar daca sunt negativ, îmi plătești despăgubiri.

 

Link spre comentariu
Acum 31 minute, daniels a spus:

A conduce o masina pe un drum public e un privilegiu.

Ai dreptul de a conduce numai daca ai permis.

Sunt chestii diferite.

 

Despre ce vorbim? Parca am fi în filme cu prosti. Pai dacă îmi reții permisul, implicit nu înseamnă că am dobândit/platit acest drept?

Tu chiar ești polițist? De ce crezi că mi-aș bate capul pt unii care circulă fără permis?

Link spre comentariu

 Eu nu pricep aia cu "a conduce e un privilegiu"...Zic că e un drept obținut ca multe altele prin examen.

 Iar asta cu fals pozitiv,chiar dacă ar fi numai un caz la mie,mi se pare aberantă findcă îți produce daune!De asta tot întrebam în ce cazuri se face testarea de droguri,findcă poți fi supus abuzurilor!!

Link spre comentariu

Câtă vreme alcooltestul nu a dat erori, mrgeam fara frică, suflam, ne salutam și plecăm mai departe. Acum îți e și frică să mai conduci. Nu știi cum te trage pe dreapta, te testeaza sau nu, îți ia permisul. Mai vedem noi daca ai consumat sau nu, dar te lasam fără permis. Asta e cea mai mare idiotenie care se poate întâmpla într-un așa zis stat de drept. Care stat de drept?

Link spre comentariu

Pulitistii vor mai multa putere/control asupra pulimii! Cei de la putere sunt interesati ca masele sa fie puse cu botu' pe labe ca vin vremuri grele si atunci sunt interesati ca organele coercitive sa aiba cat mai multa putere.

 

Link spre comentariu

Da nu mai aburi lumea. Conduc de mai bine de 35 ani. Nu am avut nici o reținere sa fiu testat la alcool, pt că știu că nu beau. Nu consum nici droguri, si atunci de ce pana mea sa fiu tras pe dreapta și privat de dreptul de a conduce, pt că o instituție a statului nu e in stare să facă diferența între un drogat și unul nedrogat? Pe principiul ăsta, omoara-i pe toți, că sigur între ei este un criminal.

Acum 13 minute, daniels a spus:

Da erori, daca 1 la mie la testarea in trafic, la probe biologice al cel putin 2.

Daca ai in jur de 0.4 te duce politistul la probe ca s-ar putea sa iasa 0.8 si e caz penal.

 

Link spre comentariu
Acum 1 minut, doru3160 a spus:

Pe principiul ăsta, omoara-i pe toți, că sigur între ei este un criminal.

Pai avem un conflict pe planeta care foloseste acest principiu! Daca se extinde nu-i deranjeaza pe aia de sus ca doar pulimea sufera, nu ei!

Link spre comentariu

Acuma chiar ca pui problema ca in povrstea aia cu drobul de sare.

Acum 3 minute, doru3160 a spus:

Da nu mai aburi lumea. Conduc de mai bine de 35 ani. Nu am avut nici o reținere sa fiu testat la alcool, pt că știu că nu beau. Nu consum nici droguri, di atunci fe ce până mea sa fiu trad pe dreapta și privat de dreptul de a conduce, pt că o instituție a statului nu e in stare să facă diferența între un drogst și unul nedrogat? Pe principiul ăsta, omoara-i pe toți, că sigur între ei este un criminal.

Nu aburesc pe nimeni. Daca nu iti vine a crede te duci la un avocat specializat in trafic rutier, platesti 200lei o consultatie si il intrebi din experienta lui legata de rezultatele testarii in trafic si rezultatele din probe biologice.

Editat de daniels
Link spre comentariu

Zi-le asta celor care au rămas fără permis și l-au redobandit in instanță după 6 luni sau mai mult. Ai curaj sa spui asta unui șofer profesionist, care a fost lăsat șomer total gratuit?

Acum 2 minute, daniels a spus:

Acuma chiar ca pui problema ca in povrstea aia cu drobul de sare.

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări