Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

Acum 24 minute, BRANCA a spus:

 La austrieci îți dă amendă şi pentru 1-2 km peste limita fixată în localități.A pățit-o şi nepotu de la Viena...

Ce a omis el sa iti spuna este ca exista si o marja de eroare a radarului. Daca viteza legala este de 50km/h, el nu a luat amenda daca a circulat cu 52km/h! Ci a avut 50 + 2 + marja de eroare a radarului. Multe masini inca nu au vitezometru digital si soferul nu poate decela un 50km/h fata de un 52km/h. 

Si la romani am auzit bulangii care ziceau: am luat amenda ca am avut cu 1km peste limita legala, dar adevarul era ca melteanu mergea cu 61km/h! 

Link spre comentariu

La noi e tolerată viteza cu până în 10km/h mai mare. Dacă ai ajuns sau depășit cu puțin cei 10km/h, o încasezi. Acum ca au anunțat ca vor amplasa mai multe radare fixe, pe lângă cele mobile, posibil să mai tempereze cascadorii de manele. 

Acum 2 minute, merck a spus:

dar adevarul era ca melteanu mergea cu 61km/h! 

O încasezi și cu 60. Cu 59 scapi, dacă ai limita de 50.

Link spre comentariu

 merck.La "naşpa accident",care a avut loc lângă Severin,efectiv nu înțeleg ce a căutat ăl de venea din față să intre pe contrasens!!Neatenție?Ceartă la volan?Probleme de sănătate?A vrut să se sinucidă?

 Zic asta findcă reacția oricărui şofer când e să fie lovit e să tragă dreapta!!De aia şi locul din spatele lui se numeşte "al mortului"...

 Culmea e şi că la ora aia era cam liberă şoseaua!

 Nu pot să nu observ că din dreapta oprise unul ca să intre în şosea.Dacă nu era băgat aşa de mult,cel cu filmarea aproape ar fi putut evita lovirea...

Link spre comentariu

Se întâmplă în astfel de situații când cel care virează, se blochează pur și simplu și în loc să oprească, își continuă drumul sau chiar accelerează. Și nu din lipsă de informație, ci pt că mintea lui s-a blocat în fața pericolului. Am pățit de câteva ori, și dacă nu opream, deși aveam prioritate, treaba era făcută. Ultima dată la volan era o fătuca proaspăt șoferiță. Ce să-i ceri? 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări