Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

Sunt sute de infractiuni care doar din noroc sau intamplare nu se transforma in tragedii. De ce o interpretezi ca pe o turnatorie?  Turnatorii in general au prestat pt anumite avantaje. Aici e vorba doar de curatarea traficului de idioti. Daca tu consideri ca e turnatorie, nu o face. Sunt sigur ca vor fi multe filmari interesante.

Acum 3 minute, BRANCA a spus:

 doru3160.Se vor turna şoferii între ei?

 

Link spre comentariu

 Toată lumea greşeşte la volan,chestia e să nu fie ceva fatal.Mie mi-e că,pe chestii de ambiț,de râcă,ş.a. se vor face turnătorii care nu vor ajuta cu nimic circulația!

 Iar la respectarea vitezei legale în localități crede cineva că se vor pune filmări??

Link spre comentariu

Dacă tu faci mereu slalom printre mașini, trecând repetat peste banda dublă continuă și eu pun filmarea, se cheamă că am ceva personal cu tine ? Sau dacă tai calea pietonilor, aflați chiar în mijlocul trecerii.....tot asta înseamnă ?

Dacă nu faci tâmpenii evidente și conduci normal, chiar dacă depășești ocazional viteza legală (pentru asta sunt ,,pândarii,, cu radare) cu ce te poate ,,turna,, cineva la poliție ? Crezi că filmările trucate vor aduce ceva beneficii celor care le vor folosi ? Doar ceva dosare penale, nu cred că cineva va fi dispus să riște astfel....

Link spre comentariu
Acum 11 ore, BRANCA a spus:

 Ce vreau să zic că faci şi tu o greşeală o dată şi vigilentul sau râcâistu' te toarnă şi înghiți amenda!Lumea e parşivă şi invidioasă...

 Doar asa se civilizeaza bizonii. Bizonii aia din cauza carora se intimpla cele mai multe accidente!

 

Au facut si o adresa/site, unde putem urca poze/filmari?

Link spre comentariu
Acum 13 ore, BRANCA a spus:

 doru3160.Se vor turna şoferii între ei?Pe autostradă am prins şi acum faze cu ăl de vine în spate şi te presează,da' cele mai dese sunt "pachetele" de maşini care circulă cu peste 140 km/h.De alea trebuie să te fereşti ca de dracu!

Asa este! Corect ,moral este faptul  trebuie sa faci loc celui care se grabeste! Foarte multe cazuri sunt cand conducatorul auto face depasirea cu 100 km/h   fara sa se asigure !( nu il intereseaza de cel care vine lansat din spate si il pune in cap) 

Link spre comentariu
Acum 4 minute, q_acdc a spus:

 Corect ,moral este faptul  trebuie sa faci loc celui care se grabeste! 

Nu e nici corect, nici moral. Dacă și eu am același grad de urgență și am și prioritate, de unde rezulta că e corect și moral să las pe altul să treacă? Cine stabilește că unu' e grăbit și trebuie lăsat să treacă? În felul ăsta apar grăbiții de profesie, care mereu se așteaptă ca toți să se dea la o parte când trec ei. La ce mai sunt bune regulile de circulație? 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări