Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dump televizor crt WESTWOOD CTC-2133T


stefanpecsi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • stefanpecsi

    6

  • Florinel TV

    3

  • tehtronics

    1

  • ionel sm

    1

Nu te repezi direct la dump , prima data cauta programele cu fine tune , pentru culoare trebuie setat pe pal , pentru sunet norma BG sau DK aici depinde pe ce se trasmite , toate aceste se gasesc in meniu , Succes

A si inca ceva pentru a cere dump , trebuie sa ne spui procesorul , sasiul etc. nu merge doar numai cu modelul de tv

Link spre comentariu

I-am dat drumul azi,apare Red gain,daca mai dau de un buton,scrie Bus off,l-a butonat proprietarul,numai nu stia ce a făcut,de aceea era problema descrisă mai sus.Cum sa ies,am si o telecomanda din greseală N18,si oare valorile nu le-a dereglat?O sa văd,numai sa pot iesi.Multumiri.Am apăsat butonul ascuns,dar nu reusesc sa ies,nimic.Si inca ceva,in service menu,la Design,vad ca e in hotel mode on,si o pun pe off,dar nu stiu cum sa ies,ca la pornire tot on este la hotel mode.

Link spre comentariu

Multumesc,dar tot nu se rezolvă,cind apas pe tasta pp,mi se innegreste tot ecranul,ledul rămîne pe verde,si nu mai pot umbla la nici un buton,trebuie sa-l sting si s-o aprind televizorul.Cred ca hotel mode e problema,sau ceva mai grav,ca nu se memorează.Dumpurile le-am scris ,anterior ce le-am primit,ba mai îngustă apare imaginea,ba mai lată pe verticală.Dar scrisul cu Red gain tot apare si la acelea dumpuri.Nu stiu,ce sa mai fac cu el,sa fie ceva din procesor,sau ceva valoare totusi s-a dereglat,ca nu e al meu tv-ul,proprietarul l-a butonat,după aceeami-a spus.

Link spre comentariu

Multumesc domnu Florin,chiar asa am făcut astăzi,vroiam chiar sa dau rezultatul,am pus dumpul acela cartel,am gasit-o pe forum,pe un 24C08WP,initial era pe un 24CO64WP,dar citisem la cineva,ca o avea pe aceasta,tot la CTC-2133T si merge,corect,am mai făcut niste reglaje in service menu la verticală,totul si-a revenit!Cred ca a mai avut probleme cu memoria era pe soclu,sau asa e din fabrică,nu stiu,principalul e ,ca s-a remediat.Va multumesc.

Link spre comentariu

Daca a mai avut probleme cu memoria atunci schimba conzi care alimenteaza memoria chiar si stabilizatorul , ca altfel problema va reaparea in scurt timp daca nu schimbi ce am spus mai sus

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări